Výhody stropných zdvihákov

O stropných zdvíhacích systémoch (slangovo nazývaných aj „stropáky“ alebo stropné zdviháky, zdvihák pre ZŤP, zdvíhacie zariadenie pre imobilných, zdvíhacie zariadenie pre telesne postihnutých) sa môžete dočítať v rôznych článkoch a propagačných materiáloch. V čom sú ale stropné zdviháky odlišné? Ako spoznáte kvalitný výrobok a dobrú inštaláciu? To si môžete prečítať práve tu:

Stropný zdvihák Guldmann

Stropný zdvíhací systém Guldmann bol vytvorený, aby pomáhal ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou. Stropným zdvihákom sa zabezpečuje preprava z postele na vozík, preprava na toaletu, do vane, alebo sa používa na nácvik chôdze.

Stropný zdvihák by nemal slúžiť na prepravu po celom dome. Už len pri preprave z kúpeľne do izby prepravovanej osobe hrozí, že prechladne a následne ochorie.

Ideálne je preložiť osobu na invalidný vozík, osušiť ju a pre pohyb po dome použiť invalidný vozík.

Stropné zdvíhacie zariadenie môže ovládať sám klient alebo sprievodná osoba.

Keď ho chce klient ovládať sám, je možné ponúknuť stropný zdvihák s motorickým pohybom po koľajnici, pre sprievodnú osobu je tento pohon zbytočný.

BEZPEČNOSŤ

Ponúkame široký sortiment koľajníc, čím sa pokryje celé spektrum variantov montáže stropného zdviháku a nebude sa musieť výrazne zasahovať do okolitého interiéru.

Koľajnice zo zliatiny hliníka sú vyrobené ťahaním, čím získa koľajnica pevnosť a hladký povrch, po ktorom sa môže stropný zdvihák ľahko a bez odporu pohybovať.

Hliníkové koľajnice sa vyznačujú vysokou korozívnou odolnosťou a môžu byť inštalované aj vo vlhkom prostredí. Uchytenie koľajníc je jednou z kľúčových tém pri tomto zariadení a je otázkou bezpečnosti.

Stropné zdviháky firmy ARES sa môžu kotviť do stropu (pokiaľ to stavba stropu umožňuje), ak je strop vyrobený zo slabého materiálu, ako napr. sadrokartónu alebo drevenej dosky, je možné kotviť koľajnice do bočných stien miestnosti.

KOMFORT

Jednou z najdôležitejších vecí, vďaka ktorým získa prepravovaná osoba zodpovedajúci komfort, je sortiment ponúkaných vakov – popruhov. Firma ARES ponúka celkovo 34 štandardných typov vakov, čím dokáže pokryť celé spektrum ako veľkostí, tak aj druhov postihnutia a účelov použitia.

ELEGANTNÝ DIZAJN

Stropný zdvihák Guldmann
Stropný zdvihák Guldmann

Dánska estetika je záležitosť, s ktorou sa dokáže stotožniť skoro každý. Hladké tvary a minimum vyčnievajúcich prvkov – to je len jeden z predpokladov, prečo si vybrať stropný zdvihák od firmy ARES.

Dizajn prenikol snáď už do všetkých odvetví, preto by hlavne veci potrebné pre bežný život mali vyzerať elegantne, aby boli prirodzenou súčasťou našich domovov.

Dizajn nám napovedá, že návrhári sa s produktom „pohrali“ a neodbili ho „lacným“ výzorom, a častokrát i vnútrom. Na boky stropných zdvihákov si môžete nechať vytvoriť akýkoľvek obrázok podľa vášho návrhu.

OVLÁDANIE

Ovládanie stropného zdviháku je docielené pomocou jednoduchej ručnej ovládačky, ktorá sa dá upevniť na stropný zdvihák a je okamžite pripravená na použitie.

Ovládanie je pomocou šípok hore/dolu, prípadne doprava/doľava.

Ovládačka môže slúžiť aj ako nabíjacie miesto, pokiaľ nie je nabíjanie integrované priamo do koľajnice. Stropné zdvíhacie zariadenie dodáva na Slovensku spoločnosť ARES.

Kontaktujte nás pre vypracovanie projektu a výpočet cenovej kalkulácie, tieto služby sú zadarmo, tak prečo ich nevyužiť?

Zdieľat na: