Výber zdvíhacieho vaku (popruhu)

Pri výbere oblečenia každý z nás kladie dôraz na to, aby mu jednotlivý kúsok sedel ako uliaty. Okrem toho, že oblečenie ulahodí oku, kritérium jeho kúpy je podmienené stopercentnou pohodlnosťou nosenia. Inak to nemôže byť ani s výberom vaku pri stropných alebo mobilných zdvíhacích zariadeniach.

Väčšina z vás, ktorí ste sa už stretli s týmto zariadením a stalo sa vašou neodmysliteľnou súčasťou pri každodenných potrebách, viete rozlíšiť minimálne dva typy vakov. Tie striedate pri suchom presune a pri presune mokrom, resp. pri kúpaní. Avšak nemusíte sa uspokojiť so štandardom, ktorý nie vždy kompenzuje situáciu, v ktorej sa nachádzate. Mnohokrát je zdravotný stav osoby sediacej vo vaku vážny. Vtedy je potrebné zvýšiť hygienu alebo pacienta viackrát polohovať na posteli. Pri tejto zvýšenej starostlivosti by musela byť naporúdzi počas celého dňa minimálne jedna asistujúca osoba, ktorá nie vždy predíde svojou starostlivosťou vzniku dekubitov.

Tieto úlohy opatrovania vieme zjednodušiť správnym výberom vaku. Predstavíme vám vaky, ktoré sú vyvinuté práve tak, aby vhodne kompenzovali situáciu blízkeho a vytvorili mu maximálne pohodlie pri presune.

Pohodlnosť a dobrá manipulácia pacienta je zaistená aj použitím príslušných vešiakov, ktoré sa uchytávajú symetricky na dva alebo štyri body

Vak Basic  – je štandardizovaný vak vhodný na presun osoby, ktorá je schopná držať hornú časť tela a nemá problém ani so stabilitou krku a hlavy. Je vhodný na bežný presun z postele do vozíka, na vykonanie toalety a na 90 % úkonov, ktoré potrebujeme s vakom zvládnuť. Tento vak má  rôzne varianty, a to:

BASIC – bez opory hlavy, s dobrou stabilitou udržania prepravného vo vaku.

HIGH – s oporou hlavy, vhodný pre presun pacientov v nemocniciach.

LOW – znížená verzia pre aktívnejších ľudí, vhodný pre rehabilitačné cvičenie stability na fit lopte.

NET – vak je sieťovaný a vhodný predovšetkým na kúpanie a vykonanie starostlivej hygieny v ťažko dosiahnuteľných oblastiach. Vyhotovený je vo všetkých troch typoch: Basic, High a Low

Vak Active – je vhodný pre aktívnych klientov, ktorí bez problémov udržia svoje telo v sede.

TRAINER – vak na nácvik chôdze, vhodný na rehabilitácie po úrazoch. Ponúkame tiež verzi pre deti.

MICRO – je vhodný pre tých klientov, ktorí mávajú spazmy (samovoľné pohyby, tras alebo zášklby)

Špeciálne vaky a popruhy

Do našej ponuky patria rôzne špeciálne vaky a popruhy, ktoré neslúžia len na zdvíhanie a presun osoby. Špeciálne popruhy sa používajú v rámci hygieny, rehabilitácie a tiež sem patria rôzne doplnkové pomôcky.

Medzi špeciálne popruhy patria – popruh na polohovanie (otočenie klienta na bok), na zdvíhanie končatiny (potreba zdvihnutia napr. nohy pri hygiene alebo pri cvičení alebo napríklad aj pri obúvaní ponožiek), opierka hlavy.

Zdieľat na: