10 znakov schodiskových plošín, ktorý by ste si mali všímať

Predstavujeme Vám 10 znakov našich schodiskových plošín SP-Omega a SP-Delta, ktoré by ste si mali všímať, ak si chcete vybrať skutočne kvalitnú plošinu. Od kvality spracovania, povrchových úprav až po bezpečnosť.

1) Minimálne zástavbové rozmery – vďaka nim budete mať dostatok priestoru na prevoz na plošine a maximalizuje sa tým veľkosť podlahy.
  2) Kvalita spracovania – sú používané kvalitné prvky, ktoré spĺňajú náročné bezpečnostné predpisy?
  3) Povrchová úprava – vysoko odolný komaxitový lak alebo žiarový zinok zaručia dlhodobú životnosť povrchu plošiny a jej dráhy.
  4) Variabilita uchytenia dráhy – široký sortiment fixačných prvkov dáva istotu, že dráha bude pevne nainštalovaná v materiálovo i geometricky rozličnej zástavbe.
 5) Stále napájanie na plošine – oceníte ho hlavne v mínusový teplotách, kde batéria stráca kapacitu a plošiny sa stávajú nepoužiteľné.
   6) Bezdrôtové napájanie – zvyšuje bezpečnosť; náhodné vytrhnutie kábla by mohlo zraniť osoby v okolí alebo poškodiť plošinu.
 7) Bezpečnostné prvky – má plošina citlivé dno, bezpečnostné hrany, má kontrolu preťaženia, má svetelnú signalizáciu?
 

 

8) Bez stavebních úprav – plošina pre imobilných je nenáročná na stavebné úpravy.

 

9) Dráha plošiny ako zábradlie – horná trubka dráhy musí spĺňať štandardy pre madlo zábradlia. Nie je potrebné ďalej riešiť umiestenie zábradlia na schodisku.

 

 

 10) Schodiskové plošiny sú vhodné aj do interiéru aj exteriéru – plošiny pre imobilných sú maximálne chránené proti poveternostným vplyvom výbornou povrchovou úpravou.

V prípade otázok týkajúcich sa výberu vhodnej schodiskovej plošiny sa môžete obrátiť na našu bezplatnú telefónnu linku 0800 150 339 alebo e-mail ares@ares.sk.

Zdieľat na: