Rôzne inštalácie schodiskových plošín

Keď dlhá nie je dosť dlhá

Najdlhšia doteraz vyrobená šikmá schodisková plošina je namontovaná v komplexe rezidenčných budov na Genztgasse vo Viedni. Dráha meria neskutočných 85 metrov. Bola vyrobená na vonkajšie použitie. Šikmá schodisková plošina SP Omega môže dosahovať takúto dĺžku vďaka jej jedinečnej konštrukcii, kde je ťažné lano zabudované v rúrke dráhy a plošina je pritom permanentne napájaná zo siete. Plošiny vyrobené na batériový pohon by nemali šancu! Vďaka dráhe šikmej schodiskovej plošiny bolo vyriešené i zábradlie, ktoré sa už nemuselo montovať.

 60 metrov pod povrchom zeme

I pod povrchom zeme je potrebné prekonávať bariéry. Konkrétne v poľskej soľnej bani Wieliczka, kde sa nachádzajú hneď dve šikmé schodiskové plošiny SP-Omega. Sú tu pripravené nielen pre návštevníkov soľnej bane, ale aj pre pacientov s dýchacími ťažkosťami. Baňa vo Wieliczke patrí medzi najkrajšie pamiatky Poľska a je celoročne prístupná.

 

 Pri západe slnka nad oceánom

Asi jedno z najatraktívnejších miest, kde môžete plošinu SP-Omega nájsť, je 55-metrová súkromná jachta, ktorá brázdi Stredozemné more. Plošina má šikovne skrytú dráhu, takže nikto ani nespozná, že sa na palube nachádza šikmá schodisková plošina.

 Točité Švajčiarsko

Inštalácie vo Švajčiarsku patria k jedným z najnáročnejších. Patria sem dlhé dráhy, točité schodiská a vysoké nároky na zapracovanie dráhy do už existujúceho prostredia. Aj vďaka takýmto inštaláciám si udržiavame vysoký štandard výrobkov.

 Nerez do Číny

Práve do najľudnatejšej krajiny sveta putovalo v roku 2013 najväčšie množstvo najdrahších variant šikmých schodiskových plošín SP-OMEGA. Číňania si potrpia na reprezentatívny vzhľad týchto zariadení a na úpravu proti vandalizmu. Plošiny boli montované napríklad na okruhu Grand Prix Stadium v Macau, pri Word Expo 2010 v Shanghai alebo na the Peak, ktorý je najvyšším miestom Hong Kongu.

 Menej je niekedy viac

Tak uvažoval i muž z Poľska, ktorý riešil prekonanie bariéry a nechal si nainštalovať najmenšiu plošinu na svete. SP-DELTA meria iba 0,4 m a slúži k prekonaniu iba jediného schodu. Bolo to jediné možné riešenie, plošina sa na rozdiel od rámp sklopí a nezaberá v ceste žiadne miesto.

 

 

Zdieľat na: